Finex Beauty Collection, misafirlerin sağlığını ve refahını artırmak üzere sağlıklı yaşam ve güzellik merkezlerinde, otellerde ve kaplıca alanlarında geniş bir kozmetik cihaz ve sofistike ekipman yelpazesi sunmaktadır. Finex ekipman ve mobilya koleksiyonu dünya çapında binlerce güzellik salonu ve spa merkezi tarafından kullanılmaktadır.

FineLaser

Diyot Lazer

FINELASER Diyot Lazer, hızlı, acısız, etkin ve kalıcı bir epilasyon imkanı sunan, tüm cilt ve kıl tiplerine uygun olarak tasarlanmış teknolojik olarak güçlü ve kolay kullanıma sahip bir epilasyon ünitesidir.

Smart Solution Pro

Profesyonel Cilt Analiz Cihazı

Finex Smart Solution Pro cilt analiz cihazı cildin, aynı yaş grubundaki insanlar ile karşılaştırmasına dayanan çalışma prensibi ile profesyonel bir cilt analizi imkanı sunar.
RGB görünür ışık, PL polarize ışık ve UV spektrum görüntüleme teknolojisi kullanılarak cildin dermisi ve epidermisi, yapay zeka ve görüntü analizi ile birleştirilir.
Güzellik, medikal estetik ve tıbbi amaçlı olarak cilt bakım profesyonelleri tarafından kullanılan cilt analiz sistemi, yüzün spektral fotoğraflarını çekerek kırışıklıkların, lekelerin, gözeneklerin, dokuların, porfirinlerin, UV lekelerinin durumunu inceleyen dünyanın en gelişmiş cilt algılama cihazıdır.
Pigmentasyon, akne, nem ve cilt yaşı… Test sonuçlarına göre cilt analiz sistemi, kişiye özel cilt bakım rutini için ürünler önerebilir ve 3-5 yıllık olası cilt trendini ortaya koyar.
Bir danışan cilt sorunlarının somut kanıtlarını gördüğünde, hasarlı cildini iyileştirmek için hemen bir bakım randevusu almaya veya bir ürün satın almaya daha meyillidir.

Beauty Heat

Elektrikli Isı Battaniyesi

Sıkça Tercih Edilen Kullanım Alanları

MezoFlash

İğnesiz Mezoterapi

Faradik akım, duysal ve motor sinirleri tetanik kasılmalar ile uyararak kan dolaşımını hızlandırır, lenf akışını düzenler. Bu akım, uygulandığı dokularda herhangi bir travmanın meydana getirdiği sorunların çözümünde de son derece etkili bir yöntem olduğu için birçok alanda tercih edilmektedir.

Kromoterapi Özelliği

Uygulama başlığı üzerinde yer alan led’ ler, kromoterapi etkisi ile cildi yatıştırır. Kromoterapi veya renk terapisi vücuttaki değişimleri dengelemek için renk ve ışığın kullanıldığı bilimsel bir teoridir.

Hem Yüz Hem Vücut Bakımlarında Çok Etkili

İki farlı boyuttaki başlığı sayesinde cilt ve aynı zamanda vücutta kullanım olanağı sunar.
Cilt mezoterapisinde Mezoflash, ilk seanstan itibaren gözle görülür sonuçlar ortaya çıkararak cildin sıkılaşmasını sağlayarak, elastikiyetini artırır. Cildin ihtiyacına göre alt dokusunda kollajen üretimini arttırıcı, cildi besleyici vitamin ve minerallerce zengin serumlar uygulanarak anti-aging ve sıkılaştırıcı etki elde edilir. Ağrısız, acısız, iğnesiz mezoterapi özelliği sayesinde kısa sürede etkili sonuçlar elde edilir.
Vücut mezoterapisinde ise özellikle selülite yol açan katmana kolaylıkla ulaşılarak serumun aktiflerinin selülitle savaşması sağlanır. İlk seanstan itibaren gözle görülür sonuçlar elde edilir. Akım müşteriyi rahatsız etmeyecek boyutta müşterinin hissettiği noktada ayarlanır.
Serumun cilt tarafından emilimi gözlemlendikten sonra makina uygulaması sonlandırılır.

İğnesiz Mezoterapiyi En Sık Tercih Edenler

Beauty Star4

Şık, ergonomik tasarımlı, kullanımı kolay 4 motorlu bakım koltuğudur. Elektrikli kumandası ile yükseklik, oturma-sırt eğilimi ve ayak kısmı ayarlanabilir. Ayak kısmı 90 derece eğilebilir, bu sayede koltuğa oturup kalkmak son derece rahattır. Cilt ve vücut bakımı, epilasyon ve masaj için kullanılabilir. Baş ve ayak kısmı isteğe göre dışarı çekilerek uzatılabilir. Güçlü motoru sayesinde 150 kg’a kadar ağırlık taşıyabilir.

Podo Comfort Plus

Ayak bakımlarıyla birlikte kozmetik bakımlarda da maksimum konforu sağlayacak özel tasarım bir bakım koltuğu.
Yükseklik, oturma yeri eğimi ve sırt bölümünü uzaktan kumandayla ayarlamak mümkündür. Ayak parçaları ve baş kısmı ayarlanabilir ve uzatılabilir. Ergo minder ve soft minder seçenekleri mevcuttur.

Rondo

Sırt bölümü ve yüksekliği ayarlanabilen uzman taburesi.
Sırt bölümü uzmanın rahatlığı için arkaya doğru yaylanacak şekilde tasarlanmıştır. Rondo, en rahat oturma şeklini sağlar. Tekerlekleri ile kolayca taşınabilir.

Carry A

Bakımlarda kullanılacak ürünlerin ve malzemelerin yerleştirilmesi için tasarlanmış 3 raflı, küçük kabinler için ideal kozmetik etajerdir.

Klaveks

Dikey hazneli sterilizatör.
Sıcak hava sterilizatörlerinden farklı olarak sıcak buharlı otoklav sistemi ile çalışır. Sterilizasyon süresi önemli oranda azalır. Otoklav bir tepsi veya torba ile doldurulur. Kolay kullanımlıdır. Sterilizasyon tam otomatik şekilde gerçekleşir.

UC Steril

Güzellik salonları için idealdir. Ultrason banyosuna yerleştirilen küçük aletlerin kolayca temizlenmesini ve sterilize edilmesini sağlar.

UV Steril

Güzellik salonları için idealdir. Ultraviyole banyosuna yerleştirilen küçük aletlerin kolayca temizlenmesini ve sterilize edilmesini sağlar.

Sterilex Mini

İki saate kadar çalışma süreli zaman ayarı saatine sahip olan sağlam, küçük bir sıcak hava sterilizatörü. Derece, ısı seçici bir şalter vasıtasıyla 0 – 200 derece arasında aşamasız olarak ayarlanabilir. Bütün sterilizasyon işlemi elektriğin kesilmesine kadar otomatik olarak gerçekleşir. Kullanım sepetine ortalama bir alet seti koyulabilir.

Hot Cabi

Bakımlarda hijyenin ve konforun sürekliliğini sağlayan müthiş bir cihaz. Hot Cabi ile konuklarınıza en konforlu bakımı yapmak üzere başta bakımlarda kullandığınız ıslak veya kuru havlularınızı ve ürünlerinizi ısıtmanız ve en yüksek rahatlamayı sağlamanız mümkün.

Caldera Taş Masajı

Sıcak taş masajı ile fiziksel ve ruhsal denge

Çökelti ve volkanik olaylar sonucunda oluşan bazalt taşlar kullanılarak yapılan eşsiz sıcak taş terapisi ile vücudun enerji merkezleri uyarılarak ruhsal denge sağlanıyor. Taş paletlerindeki birbirinden farklı üç rengi ile Caldera, Spa & Wellness merkezleri ve salonlara sıcak taş masajında İtalyan estetiğini getiriyor. Tasarımın sağladığı konfor ve kullanım kolaylığı eksiksiz hizmette merkezlere ve terapistlere ayrıcalık sağlıyor.
Kablosuz kullanım kolaylığı sağlayan Caldera’nın haznesini doldurmak ve boşaltmak için yerinden çıkarmak yeterli. Yapışmayı önleyen yüzeye sahip alüminyum iç kabı ve gizli ısıtıcı spiralleri ile kireçlenmez, kolay temizlenir ve ayrılır bölümleri silikonludur. Kolay yerleştirme özelliği ile iç yüzeyleri korur, aynı zamanda taşlar yerleştirilirken oluşacak gürültüyü de önler.